ul. Pasieka 36A (róg Słowiańskiej), Poznań

Gabinet Stomatologiczny

LaserPlus Stomatologia
ul. Pasieka 36A (róg Słowiańskiej)
tel: 61 826 99 26 725 555 661

Profilaktyka

brush Badania profilaktyczne jamy ustnej mają na celu wykrycie próchnicy zębów we wczesnym stadium jej rozwoju i tym samym zapobieganiu wszelkim powikłaniom. Na tych wizytach, przeprowadzanych raz na 6 miesięcy w gabinecie, odbywa się również usuwanie kamienia nazębnego (przy użyciu ultradźwięków) oraz usuwanie osadu poprzez zabieg piaskowania.

Oba powyższe zabiegi, wykonywane regularnie pomagają zapobiegać chorobom zębów i dziąseł oraz przywracają jasny uśmiech - co zawsze poprawia nasze samopoczucie. Po usunięciu kamienia (skalingu) wskazane jest lakierowanie zębów preparatami zawierającymi związki F, który wnikając w szkliwo zapobiega próchnicy.

Istotą dla profilaktyki próchnicy jest również lakowanie bruzd zębów trzonowych i przedtrzonowych. Zabieg ten, całkowicie bezbolesny, przeprowadza się zwłaszcza u dzieci po wyrżnięciu się pierwszych zębów trzonowych stałych (tzw. szóstek) w wieku 6 - 7 lat. Polega on na oczyszczeniu i wypełnieniu bruzd zęba, co uniemożliwia zaleganie w tych miejscach jedzenia i jednocześnie rozwoju bakterii próchnicotwórczych.