ul. Pasieka 36A (róg Słowiańskiej), Poznań
Gabinet Stomatologiczny
rejestracja: 61 826 99 26, 725 555 661
Leczenie kanałowe pod mikroskopem Karl KapsBól zęba jest bardzo częstą przyczyną wizyty w gabinecie stomatologicznym. W większości przypadków jest on spowodowany nieleczoną próchnicą, znajdującą się często pod starymi, nieszczelnymi wypełnieniami, która prowadzi do zapalenia miazgi. Postępowaniem z wyboru jest wówczas leczenie kanałowe. Polega ono na całkowitym, chemicznym i mechanicznym opracowaniu (oczyszczeniu) kanałów korzeniowych zęba, a następnie na ich szczelnym wypełnieniu, najlepiej materiałem termoplastycznym. Zabieg odbywa się w znieczuleniu, najczęściej (w 90% przypadków) na jednej wizycie i jest całkowicie bezbolesny. Dawniej zdarzało się, że leczenie kanałowe kończyło się niepowodzeniem - ekstrakcją. Aby tego uniknąć, wprowadzono zabiegi leczenia kanałowego pod mikroskopem. Mikroskop firmy Kaps stosowany w naszym gabinecie jest jednym z najlepszych na rynku. Pozwala na uzyskanie 40-krotnego powiększenia pola zabiegowego o powierzchni 1mm2 i tym samym zwiększa skuteczność leczenia.
Endodometr MoritaPo zabezpieczeniu pacjenta koferdamem (płat gumy oddzielający leczony ząb od jamy ustnej) i znieczuleniu, mikroskop zostaje umieszczony nad głową pacjenta i lekarz rozpoczyna standardowe postępowanie, polegające na udrożnieniu i oczyszczeniu kanałów z chorej miazgi, a następnie wypełnia je ciekłą gutaperką przy pomocy urządzenia B&L. Dokładny pomiar długości kanałów jest określany poprzez zastosowanie endometru Morita. Kolejne etapy leczenia są monitorowane za pomocą radiowizjografii cyfrowej (minimalna dawka promieniowania).
Po prawidłowo przeprowadzonym leczeniu endodontycznym, ząb zostaje odbudowany na wkładach z włókna szklanego. Następnie może być wykorzystany np. jako filar przy leczeniu protetycznym.
Dzięki wykorzystaniu mikroskopu większość zębów, które kiedyś skazane były na usunięcie udaje się uratować. Jest to rozwiązanie zdecydowanie mniej inwazyjne i tańsze niż ekstrakcja zęba i zastępowanie go implantem bądź mostem protetycznym.
Leczenie kanałowe pod mikroskopem odbywa się zawsze w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne.
Tak, stomatolog wykonuje zdjęcia RTG na każdym etapie leczenia.
Lecz kanałowe pod mikroskopem odbywa się najczęściej na jednej wizycie. W przypadku, gdy nie można z rożnych względów wypełnić kanałów korzeniowych, jest konieczne drugie spotkanie.