ul. Pasieka 36A (róg Słowiańskiej), Poznań

Gabinet Stomatologiczny

LaserPlus Stomatologia
ul. Pasieka 36A (róg Słowiańskiej)
tel: 61 826 99 26 725 555 661

Stomatologia zachowawcza

stomatologia zachowawcza

Jeśli pomimo naszych usilnych starań doszło jednak do rozwoju próchnicy zębów, należy bezzwłocznie zająć się jej leczeniem. Polega ono na usunięciu przez lekarza dentystę chorych tkanek zęba i założeniu w to miejsce wypełnienia czyli tzw. plomby. Usuwanie próchnicy (borowanie, wiercenie) odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest bezbolesne. Do usuwania próchnicy w naszym gabinecie używamy także bardzo nowoczesnego lasera WATERLASE, jednego z zaledwie kilku takich urządzeń w Polsce. Laser WATERLASE MD jest przełomowym urządzeniem stosowanym w stomatologii, w którym wykorzystano kombinację energii lasera YSGG o długości fali 2780nm i rozpylonych cząsteczek wody procesie zwanym HydroPhotonics. Efekt hydrofotonowy optymalnie wykorzystany dzięki odpowiednio dobranym końcówkom pracującym umożliwia wykonanie większości zabiegów na tkankach miękkich i twardych w obrębie jamy ustnej, bardziej precyzyjnie i mniej inwazyjnymi metodami niż dotychczas. Dzięki właściwościom lasera wiele procedur dentystycznych, które przy zastosowaniu metod tradycyjnych wymagają znieczulenia, można przeprowadzić bez konieczności podawania środków znieczulających lub ograniczenia do podania znieczulenia miejscowego. Eliminacja przysłowiowego "ukłucia" zmniejsza strach i obawy u wielu pacjentów, stwarzając atmosferę odprężenia pomagającą wykonującemu zabieg lekarzowi.

laserLaser stomatologiczny WATERLASE

Z naszego dotychczasowego doświadczenia wynika, że u ok. 80% pacjentów "borowanie" laserem WATERLASE nie wymaga stosowania znieczulenia.

zeby1Uzupełnienie ubytku materiałem Enamel plus HFO wraz z wymianą starego wypełnienia

Niestety, laser nie może całkowicie zastąpić tradycyjnej wiertarki. Nie jesteśmy w stanie przy użyciu lasera usunąć starych wypełnień (zwłaszcza amalgamatowych), opracować ubytków na powierzchniach stycznych zębów oraz bardzo głębokiej próchnicy. Laser znakomicie nadaje się do opracowania ubytków przyszyjkowych (przy dziąśle), patologicznego starcia zębów np. na powierzchniach przednich albo próchnicy w bruzdach. Ostateczną decyzję o wyborze metody leczenia podejmuje lekarz po konsultacji w gabinecie.

Po całkowitym opracowaniu (oczyszczeniu) zęba zakładamy wypełnienie światłoutwardzalne. Pracujemy na wysokiej klasy wypełnieniach firm Dentsply Detrey, Heraeus Kulzer, Enamel plus HFO, które zapewniają długą wytrzymałość i szczelność plomb (pod warunkiem odpowiedniej higieny jamy ustnej i regularnych wizytach kontrolnych). Mając na uwadze naszych najmłodszych pacjentów i ich lęk przed zabiegami stomatologicznymi, wprowadziliśmy w naszym gabinecie leczenie zębów mlecznych żelem Carislov. Metoda ta polega na wpuszczeniu żelu do ubytku i usunięciu chorej tkanki zęba specjalnym wydrążaczem - bez użycia wiertła. Jeśli ubytek jest niewidoczny - czyli zamknięty cienką warstwą szkliwa stwarzamy delikatnie wiertłem dostęp do ubytku i dalszy zabieg przeprowadzamy żelem.

Z naszego doświadczenia wynika, że dzieci zaakceptowały tą metodę i są częstymi gośćmi w naszym gabinecie.

Endodoncja

endoBezprzewodowa końcówka do leczenia kanałowego

Jeżeli proces próchnicowy dojdzie do miazgi zęba (nerwu), wówczas konieczne jest leczenie endodontyczne czyli kanałowe. Polega ono na mechanicznym i chemicznym oczyszczaniu i poszerzaniu kanałów korzeniowych na całej ich długości. Następnie kanał wypełniamy specjalnym materiałem zwanym gutaperką. Jeżeli ząb jest dobrze przeleczony kanałowo, ma szanse służyć jeszcze wiele lat. Warto więc poświęcić swój czas i środki finansowe, gdyż często alternatywą dla leczenia endodontycznego jest usunięcie zęba. Stosowane obecnie narzędzia endodontyczne pozwalają na szybkie i skuteczne leczenie kanałowe.

FAQ

Czy każdy ubytek można wyleczyć za pomocą lasera?

Nie. Głębokie ubytki mogą wymagać leczenia przy użyciu wiertła. Nie można także za pomocą lasera leczyć zęba, który jest wypełniony amalgamatem (tzw. "ciemna plomba"), ubytków na powierzchniach stycznych (między zębami). Leczenie laserem jest idealne dla ubytków przyszyjkowych (przy dziąsłach) oraz zębów startych.

Czy leczenie zęba laserem jest rzeczywiście bezbolesne?

Leczenie zęba laserem jest bezbolesne przy niewielkiej próchnicy. Przy próchnicy głębokiej podajemy znieczulenie.

Czy leczenie laserem boli?

Nie, jest to zabieg całkowicie bezbolesny.
Poza tym, w naszym gabinecie wszystkie zabiegi które mogą narazić Pacjentów na dyskomfort, są przeprowadzane w znieczuleniu.

Czy leczenie laserem można stosować przy leczeniu każdego zęba?

Nie, leczenie laserowe możliwe jest tylko przy części przypadków.
Niestety, laser nie może całkowicie zastąpić tradycyjnej wiertarki. Nie jesteśmy w stanie przy użyciu lasera usunąć starych wypełnień (zwłaszcza amalgamatowych), opracować ubytków na powierzchniach stycznych zębów oraz bardzo głębokiej próchnicy.
Laser znakomicie nadaje się do opracowania ubytków przyszyjkowych (przy dziąśle), patologicznego starcia zębów np. na powierzchniach przednich albo próchnicy w bruzdach. Ostateczną decyzję o wyborze metody leczenia podejmuje lekarz po konsultacji w gabinecie.