ul. Pasieka 36A (róg Słowiańskiej), Poznań

Gabinet Stomatologiczny

LaserPlus Stomatologia
ul. Pasieka 36A (róg Słowiańskiej)
tel: 61 826 99 26 725 555 661

Wybielanie zębów lampą White Dent

wybielanie lampaZęby przed i po zabiegu wybielania lampą White DentSystem wybielania polega na zastosowaniu nadtlenku karbamid i wodoru w formie żelu, który nanosimy na szkliwo zębowe (tego typu zabieg możliwy jest tylko w gabinecie stomatologicznym). Powoduje to utlenianie związków organicznych zawartych w strukturze zęba, które są przekształcane na prostsze związki, co znacząco wpływa na mniejszą absorpcję energii świetlnej.
Metoda ta charakteryzuje się wysoką skutecznością wybielania i jest w pełni bezpieczna dla pacjenta.
Zęby zachowają swój blask przez okres dwóch lat po zabiegu.

Lampa wybielająca White Dent

lampa wybielajacaLampa wybielająca White Dent

Źródło światła lampy wybielającej skutkuje wybieleniem powierzchni szkliwa. Czas naświetlania lampą wynosi od 10 do 20 minut z zależności od zastosowanego żelu.
Dzięki odpowiedniemu składowi żelu do wybielania - By White, podczas i po wybielaniu tą metodą nie występuje nadwrażliwość zębów u pacjenta. System ten pozwala na wybielenie do 12 odcieni wg skali Vita.
White Dent to najnowsze urządzenie zaprojektowane do profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym.

FAQ

Czy wypełnienia wybielają się tak jak zęby?

Podczas zabiegu wybielania nie wybielą się wypełnienia, licówki jak również korony. W wypadku, gdy wypełnienia (licówki, korony) znajdują się w widocznym miejscu może być konieczna ich wymiana.

Jak często powinno się powtarzać wybielanie zębów?

Częstotliwość wybielania zębów jest uzależniona od spożywanych produktów. Osoby niepalące i niepijące dużych ilości herbaty, czy wód kolorowych mogą sobie pozwolić na wybielanie zębów nawet co 3 lata. Osoba paląca powinna być przygotowana, że zabieg wybielania będzie musiała powtórzyć po okresie około 1,5 roku.

Czy wybielanie zębów jest szkodliwe dla szkliwa?

Nie, wybielanie zębów nie jest szkodliwe dla szkliwa. Preparat stosowany do wybielania ma na celu likwidację przebarwień z powierzchniowej części zęba (ze szkliwa), nie wnika w głębsze struktury zęba. Może powodować krótkotrwałą nadwrażliwość.