ul. Pasieka 36A (róg Słowiańskiej), Poznań

Gabinet Stomatologiczny

LaserPlus Stomatologia
ul. Pasieka 36A (róg Słowiańskiej)
tel: 61 826 99 26 725 555 661

Ortodonta Poznań

ortodoncja

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się prostowaniem zębów (z greckiego orthos - prosty, odous - ząb). W naszym gabinecie proponujemy leczenie ortodontyczne przy pomocy aparatów ruchomych i stałych.

Aparaty ruchome

Zdejmowane przez pacjenta, noszone kilkanaście godzin na dobę, stosowane najczęściej u młodszych dzieci z uzębieniem mieszanym (zęby mleczne i stałe).

 

Clear Aligner

Clear Aligner PoznańClear Aligner - to metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przezroczystych, niewidocznych nakładek, które prostują zęby jednocześnie zastępując aparaty stałe i ruchome. Nakładki są estetyczne, a największą zaletą jest doskonała higiena podczas całego czasu leczenia i wygoda. Płytki wymienia się co 3-4 tygodnie. Aparat powinien być noszony 22 godziny na dobę, z przerwami na posiłki i mycie zębów.
Korygowanie wad zgryzu przy pomocy nakładek znane jest w ortodoncji od wielu lat. Rozpowszechnienie tej metody na terenie Europy nastąpiło dzięki koncepcji dr Tea Wae Kim oraz niemieckiej firmie Scheu Dental.

Nakładki wykonywane są w certyfikowanym laboratorium w oparciu o wyniki pomiarów wychylenia zębów i ich analizę cyfrową.

 

Aparaty stałe

orto2Aparat ortodontyczny firmy Ortho TechnologyWersja standardowa to aparat metalowy. Składa się z zamków (rodzaj metalowych "kosteczek") przyklejonych do przedniej powierzchni zębów; pierścieni (metalowe obręcze) przymocowanych do zębów trzonowych oraz metalowych łuków, które są umieszczone w specjalnych przestrzeniach znajdujących się w zamkach. Po tych łukach przesuwane są zęby.

Leczenie ortodontyczne składa się z kilku etapów:

  • badanie pacjenta, pobranie wycisków celem wykonania gipsowych modeli, analiza RTG,
  • ustalenie planu leczenia,
  • założenie aparatu ortodontycznego,
  • comiesięczne (regularne) wizyty kontrolne,
  • zdjęcie aparatu po zakończeniu leczenia,
  • utrzymanie efektów leczenia - retencja.

odlewOdlew ortodontyczny potrzebny do budowy aparatu

Przed rozpoczęciem leczenia konieczne jest wyleczenie wszystkich zębów! Możliwe jest również założenie aparatów kosmetycznych - z porcelanowymi zamkami. Wówczas aparat nie jest tak widoczny. Podczas całego leczenia ortodontycznego obowiązuje wzmożona higiena jamy ustnej!

FAQ

Co zrobić aby aparat stały był mniej widoczny?

Można założyć aparat estetyczny, z porcelanowymi (białymi) zamkami. Jest prawie niewidoczny dla otoczenia i nie powoduje dyskomfortu pacjenta.

Jak często powinny odbywać się wizyty kontrolne?

Wizyty kontrolne odbywają się średnio raz na 4 tygodnie. Dopuszcza się nieco dłuższe przerwy, ale niekiedy wydłuża to czas leczenia. W czasie wizyty kontrolnej następuje aktywacja elementów aparatu, wymiana łuków ortodontycznych i innych części aparatu a także kontrola higieny jamy ustnej. Omówiony zostaje również przebieg i postępy dotychczasowego leczenia.

Czy istnieje możliwość płacenia w ratach za aparat ortodontyczny?

Tak. Podczas zakładania aparatu ortodontycznego płacą Państwo połowę kwoty za aparat, pozostała część jest rozkładana na raty po podpisaniu zobowiązania.

Jak długo należy nosić aparat stały?

Leczenie aparatem stałym trwa od 1 do 2,5 roku w zależności od wady zgryzu. Przypuszczalny czas leczenia poda lekarz na wizycie konsultacyjnej.