ul. Pasieka 36A (róg Słowiańskiej), Poznań

Gabinet Stomatologiczny

LaserPlus Stomatologia
ul. Pasieka 36A (róg Słowiańskiej)
tel: 61 826 99 26 725 555 661

Implanty Poznań

implanty

Implanty systemu Ankylos i ScrewPlant

screwplant smallImplanty systemu ScrewPlantUbytki w uzębieniu i choroby zębów są obecnie częstym problemem wielu ludzi. Jeśli brakuje Ci zębów, może brakować Ci jednocześnie wielu innych rzeczy: Twojego naturalnego uśmiechu lub potraw, które uwielbiasz jeść. Być może Twoje prawdziwe zęby się ruszają lub cierpisz na częste bóle głowy. Wcale nie musi tak być. Za pomocą implantów, wielu ludzi odzyskuje nie tylko piękny uśmiech i komfort, ale również pewność siebie i radość życia. W dobie współczesnej stomatologii na rynku mamy wiele systemów implantologicznych dostępnych dla pacjenta. Przede wszystkim to cena decyduje o wyborze danego systemu implantologicznego, a co za tym idzie również gabinetu w którym ów zabieg ma się odbyć. Obecnie na świecie jest zarejestrowanych wiele firm produkujących wszczepy tytanowe dla stomatologii.

screwplantImplanty systemu ScrewPlantSystem używanych przez nas implantów ScrewPlant amerykańskiej firmy Implant Direct, to wynik 25-letniego doświadczenia jej założyciela, doktora Geralda Niznika - autora ponad 30 patentów związanych z implantami dentystycznymi, w tym przełomowego Internal Hex Connection - połączenia implantu opartego na heksagonie wewnętrznym. Firma Implant Direct LCC szczególną uwagę poświęca wytrzymałości mechanicznej swoich produktów oraz precyzji ich wykonania. Jakość wykonania i innowacyjność konstrukcji implantów ScrewPlant została natychmiast doceniona przez wielu amerykańskich lekarzy - implanty firmy Implant Direct w krótkim czasie zdominowały rynek w Stanach Zjednoczonych. Również na polskim rynku implanty te doczekały się wielu pochlebnych opinii.

screwplant filmZobacz film jak osadza się implanty ScrewPlant W referacie "Wpływ konstrukcji implantu na sukces kliniczny - obserwacje własne systemu ScrewPlant" zaprezentowanym podczas międzynarodowych Dni Implantologii w Poznaniu (6-7 czerwca 2008) jego autorzy piszą: "Dostępność wielu systemów implantologicznych skłania lekarza do dokonania wyboru takiego, który będzie przede wszystkim gwarantował końcowy długoczasowy sukces terapeutyczny, a także będzie możliwy do kontroli i ewentualnej korekty w różnych częściach świata. Trzeba bowiem uwzględnić możliwość migracji naszego pacjenta. (...) Precyzyjne wewnętrzne połączenie implantu z filarem protetycznym oraz odpowiednie nawinięcie gwintu zapobiega resorpcji kości korowej i sprzyja uzyskaniu długotrwałej funkcji oraz estetyki uzupełnień protetycznych opartych na implantach. (...) Powyższe, wymienione zalety według autorów posiada system ScrewPlant."

Most na implantachMost na implantachImplant wykonany jest z tytanu - materiału biozgodnego z tkanką kostną ludzką. Czas gojenia dolnej szczęki (żuchwa) wynosi 6 tygodni, górnej szczęki 8 tygodni. Po tym czasie możemy rozpocząć właściwą nadbudowę protetyczną w jamie ustnej pacjenta. Natomiast korony, mosty, protezy czasowe wykonywane są i osadzane w dniu zabiegu w gabinecie stomatologicznym. Pacjent użytkuje je do czasu zastąpienia przez prace ostateczne wykonane wspólnie z technikiem dentystycznym. Pacjent po zabiegu chirurgicznym opuszcza gabinet z uzupełnieniem czasowym w jamie ustnej (posiada zęby jako czasowe uzupełnienie pod względem funkcjonalnym i estetycznym).

 

Zobacz także:

pdfZastosowanie implantów przy rożnych przypadkach klinicznych2.21 MB (na podstawie materiałów informacyjnych firmy Ankylos)

Strona firmy Implant Direct, producenta implantów stomatologicznych ScrewPlant

Film instruktażowy pokazujący krok po kroku jak osadza się implanty systemu ScrewPlant 

FAQ

Co to jest implant?

Implant to sztuczna proteza korzenia zęba, na którym po zagojeniu zostanie osadzona korona protetyczna zastępująca ząb.

Czy na jednym implancie można zrobić dwa zęby?

Nie, ponieważ będą zbyt duże siły działające na implant podczas aktu żucia i spowodują jego utratę.

Czy po wszczepieniu i zagojeniu implantów będę mógł normalnie jeść?

Tak, po zakończeniu etapu protetycznego i zacementowaniu koron można gryźć nawet twarde potrawy.

Czy po zabiegu chodzi się bez zębów, np. z przodu?

Jeśli zabieg dotyczy odcinka przedniego, można wykonać czasowe uzupełnienie protetyczne na czas gojenia się implantu.

Czy zabieg wszczepienia implantów jest bolesny?

Nie zbieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i jest mniej urazowy niż usuniecie zęba.

Ile muszę mieć implantów aby mieć wszystkie zęby?

a) dla prac stałych (niezdejmowanych) zaleca się minimum 6 implantów do odtworzenia 12 zębów w jednej szczęce;
b) dla prac ruchomych 4 implanty w szczęce, a minimum 2 w żuchwie.