ul. Pasieka 36A (róg Słowiańskiej), Poznań

Gabinet Stomatologiczny

LaserPlus Stomatologia
ul. Pasieka 36A (róg Słowiańskiej)
tel: 61 826 99 26 725 555 661

Dotacje unijne

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz z budżetu Państwa

Tytuł projektu: Wzrost konkurencyjności gabinetu stomatologicznego Laserplus poprzez zakup innowacyjnych technologii

Beneficjent: Indywidualna Praktyka Stomatologiczna „LASERPLUS” Magdalena Barańczuk-Matyba

header

W wyniku realizacji projektu, firma utworzyła 1 miejsce pracy, wdrożyła 1 system informatyczny ICT oraz zaoferowała na rynku nowe i udoskonalone usługi:

  • Przeszczep kości w postaci bloków pobieranych od pacjenta lub w postaci wiórów pobieranych w miejscu operowanym (Po utracie zęba następuje zanik kości zębodołowej. Proces ten może być zahamowany tylko poprzez wszczepienie implantu. Często jednak pacjenci o tym nie wiedzą i dlatego gdy decydują się na leczenie implantologiczne, to napotykają problemy w postaci zbyt małej kości, uniemożliwiającej założenie wszczepu. W takich przypadkach regeneruje się kość za pomocą przeszczepów kości w postaci bloków pobieranych od pacjenta lub wiórów pobieranych w miejscu operowanym)
  • Poszerzenie/rozszczepienie wyrostka zębodołowego (Ważną kwestią jest zachowanie zębów do niedawna kwalifikowanych wyłącznie do usunięcia oraz w pełni estetyczna i funkcjonalna odbudowa zębów już utraconych. Jednakże, korzystanie z tych metod jest warunkowane użyciem odpowiednich materiałów mogących nie tylko wzmocnić już rozchwiane zęby czy spowodować szybką i niepowikłaną regenerację tkanki kostnej, ale także poprawiających anatomię wyrostków zębodołowych)
  • Chirurgia tkanek miękkich (bezkrwawe, bezkontaktowe, precyzyjne wykonywanie zabiegów cięcia, odparowywania i koagulacji miękkich tkanek. Wyróżnia się chirurgię profilaktyczną i leczniczą. Leczenie profilaktyczne polega na usunięciu wszelkich tkanek miękkich np. nieprawidłowe wędzidełka sprzyjających powstawaniu chorób przyzębia. Celem zabiegów leczniczych jest natomiast likwidacja stanu zapalnego i odbudowa tkanek utraconych w przebiegu choroby. Jednym z podstawowych zabiegów jest kiretaż otwarty - zabieg oczyszczenia niedostępnych dla pacjenta kieszonek dziąsłowych.
  • Laserowe leczenie zębów (bezkontaktowe, bezbolesne, bez narzędzi mechanicznych opracowywanie tkanek wewnątrz kanałów zębowych, np. sterylizacja kanałów, leczenie zmian okołowierzchołkowych, remineralizacja zębiny, mikrochirurgia kontaktowa, itp.)

footer